tradičný výrobca sušiarní...
Úvod
Komorové sušiarne
Vstavby sušiární
Technika sušiární
Fotogaléria
Kontakt
Hospedagem de sites Jungle Networks

Technický popis sušiarní typu SLR

Teplovzdušné sušiarne typu SLR sú konštruované ako jednohranicové, neprejazdné či prejazdné sušiace komory. Sú určené predovšetkým do menších a stredných prevádzok a ich maximálny objem je 4,3 až 9 m³. Vonkajšie rozmery sušiarne sú: dĺžka 4,5 až 6,5 m, výška 3,2 m a šírka 2,2 m. Rezivo je zavážané čelne na zavážacom koľajovom vozíku. Na vozík je možné naložiť hranice reziva s rozmermi: dĺžka 4,2 až 6,2 m, šírka 1,2 m a výška 1,8 m.
Objemová kapacita reziva v sušiarni typu SLR je podľa hrúbky a tvaru dosiek od 4,3 do 9 m³. Komory sú celohliníkové, tvorené z hliníkových izolačných panelov s deklarovanou hodnotou súčiniteľa tepelnej vodivosti 0,030 W/m•K. Komora je maximálne parotesná proti úniku vlhkosti vďaka špeciálnemu silikónovému tesneniu.
V medzistrope sušiacej komory je umiestnený energetický blok, v ktorom sú inštalované vyhrievacie bimetalické (Al) výmenníky, vzduchotechnika automatického odvetrávania komôr, trysky vlhčenia a axiálne ventilátory. Práve vďaka ventilátorom je zabezpečené vhodné nútené horizontálne vertikálne prúdenie, ktoré výrazne podporuje plynulé a predovšetkým rovnomerné sušenie reziva. Sušenie prebieha pri teplotách od 50 do 70 °C.
Na zadnej stene komory sú vývody do pripájacieho panela a to jednak napojenie vykurovacej vody a studenej vody na vlhčenie, tak aj prepojenie meracích a regulačných prvkov a tiež vnútorných el. rozvodov (3x400 V). Sušiarne typu SLR je potrebné pripojiť na zdroj vykurovacej vody s teplotou max. 90 °C a výkonom 25 až 35 kW. Na miesto určenia sú dodávané ako kompletne zmontovaný celok.
Späť